Національний банк України зміцнив офіційний курс гривні щодо долара США на 8 копійок – до 27,11 гривні за долар.
Офіційний курс гривні до євро складає 29,31.
У попередній торговельний день НБУ встановив на рівні 27,19 і зміцнив офіційний курс гривні на 2 копійки.
У січні раніше курс гривні щодо долара США почав знижуватися, Національний банк України коливання курсу гривні щодо долара США пояснює ситуативними і сезонними факторами, зокрема вихідним у США і спадом ділової активності.
your ad hereчитати
Національний банк України покращив прогноз росту ВВП із 2,5% до 2,8%.
Як повідомляє прес-служба відомства, у 2017 році економічну активність буде стимулювати збільшення споживчого попиту врезультаті підвищення мінімальної заробітної плати.
У НБУ також очікують, що експорт відновить зростання на тлі покращення умов торгівлі та високих обсягів урожаю минулого року.
Водночас Нацбанк погіршив прогноз інфляції на 2017 рік з 8% до 9,1%.
…
читати
Національний банк України зміцнив офіційний курс гривні щодо долара США на 9 копійок – до 27,33 гривні за долар.
Офіційний курс гривні до євро складає 29,28.
У попередній торговельний день НБУ зміцнив офіційний курс гривні на дві копійки.
Національний банк України коливання курсу гривні щодо долара США пояснював ситуативними і сезонними факторами, зокрема вихідним у США і спадом ділової активності.
your ad hereчитати
Міністр енергетики Росії Олександр Новак стверджує, що скорочення видобутку нафти відбувається швидше, ніж домовлялися учасники переговорів про це.
« Ми (йдемо – ред.) з випередженням графіка, і ми продовжимо (ці зусилля – ред.). Ми робимо все можливе, щоб забезпечити найбільш повну участь у виконанні угоди», – заявив російський міністр в інтерв’ю Bloomberg 21 січня.
Російська інформагенція ТАСС із посиланням на Новака твердить, що Росія скоротила видобуток на близько 100 тисяч барелів на день. За словами Новака, не лише Росія, а й Саудівська Аравія, Алжир і Кувейт вдалися до більших скорочень, ніж того вимагає досягнута в грудні 2016 року угода.
Міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх сказав, що виробники вже прибрали з ринку 1,5 мільйона барелів на день.
Міністри провели неофіційну вечерю у Відні 21 січня, а в неділю в штаб-квартирі ОПЕК відбувається офіційна нарада.
Нафтовидобувні країни в межах ОПЕК 30 листопада минулого року зобов’язалися скоротити видобуток на 1,2 мільйона барелів на день у 2017 році. Згодом Росія, Казахстан, Азербайджан і вісім інших виробників, які не входять до ОПЕК, домовилися про скорочення видобутку на 558 тисяч барелів на день.
Це сприяло зростанню ціни вище 50 доларів за барель. Нині ціна нафти марки Brent перебуває в широкому коридорі від 53 до 58 доларів за барель (ціна під час закриття торгів у п’ятницю, 20 січня, – 55 доларів 48 центів). Аналітики вважають, що подальше зростання ускладнене через роль нафтовидобувників, що не беруть участі в цих домовленостях. Комфортним для себе вважають нинішній рівень цін нафтовики у США та Канаді, що видобувають сланцеву нафту.
…
читати
Національний банк України ухвалив рішення про віднесення банку «Народний капітал» до категорії неплатоспроможних.
Як повідомляє прес-служба відомства, на сьогодні понад 85% акцій банку належить особам, жодна з яких не є власником істотної участі в банку, єдиним власником істотної участі в банку є Валерій Макаренко (14,24%), який набув таку участь з порушенням закону без погодження Нацбанку.
У НБУ зазначають, що протягом 2016 року до регулятора подавали декілька пакетів документів для погодження істотної участі, за цими пакетами документів НБУ ухвалив рішення про заборону набуття істотної участі через незадовільність фінансового стану заявників та неможливість підтвердження джерел походження їх коштів.
У липні 2016 року банк «Народний капітал» віднесли до категорії проблемних у зв’язку з невідповідністю його структури власності вимогам щодо прозорості, банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.
Кошти 99% вкладників банку будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі, фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 11 мільйонів гривень.
Минулого тижня Нацбанк вирішив віднести до неплатоспроможних «Платинум Банк», який в Україні входить у другу двадцятку за обсягом активів.
…
читати
Національний банк України зміцнив офіційний курс гривні щодо долара США на 13 копійок – до 27,49 гривні за долар.
Офіційний курс гривні до євро складає 29,31.
У попередній торговельний день НБУ послабив офіційний курс гривні на 10 копійок.
Національний банк України коливання курсу гривні щодо долара США пояснює ситуативними і сезонними факторами, зокрема вихідним у США і спадом ділової активності.
…
читати
Оновлена наглядова рада націоналізованого «Приватбанку» обрала головою наглядової ради фінансиста і автора програми реформування банківської системи Туреччини Енґіна Акчакоча. Про це 18 січня повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
«Енґін є легендарним банкіром, який свого часу допоміг Туреччині подолати фінансову кризу, а тепер допомагатиме відновлювати найбільший банк у країні», – написав Данилюк.
Він твердить, що нову наглядову раду «Приватбанку» сформовано з найкращих світових фахівців, більшість з яких – іноземці та представники міжнародних фінансових організацій.
18 грудня минулого року уряд ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку». Згідно з умовами націоналізації, єврооблігації «Приватбанку» підлягали процедурі bail-in (конвертації боргу кредиторів у капітал). Національний банк України розглядає їх як зобов’язання, пов’язані з колишніми власниками банку.
Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s (S&P) 11 січня знизило рейтинг «Приватбанку» з рівня «R» (під наглядом регулюючого органу) до «SD» (вибірковий дефолт).
…
читати
Національний банк України зниження курсу гривні щодо долара США пояснює ситуативними і сезонними факторами, зокрема вихідним у США.
«17 січня пропозиція валюти обмежена насамперед у зв’язку зі збігом вчора, 16 січня, вихідного дня (на честь Дня Мартіна Лютера Кінга) у США та робочого дня в Україні. Відповідно, відсутність надходжень валютної виручки на рахунки українських банків вчора вплинула на обсяг обов’язкового продажу валютних надходжень сьогодні», – повідомляють у НБУ.
Крім того, у Нацбанку зауважують, що також актуальними залишаються інші чинники, а саме –сезонний спад ділової активності, переважно в агросекторі, що відображається у скороченні надходжень валютної виручки від експорту продовольчих товарів.
У відомстві додають, що НБУ продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку, з початку поточного року здійснив під час аукціонів чистий продаж іноземної валюти на суму майже 109 мільйонів доларів США задля уникнення надмірних коливань обмінного курсу гривні.
Сьогодні Національний банк також оголосив про проведення аукціону з продажу іноземної валюти, обсяг аукціону – до 100 мільйонів доларів США.
Протягом останніх дні спостерігається зниження курсу гривні щодо долара США, на17 січня НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні – 27,72 гривні за долар США.
…
читати
Українцям, які не дуже акуратні в комунальних платежах, можуть загрожувати серйозні проблеми. Мін’юст запустив онлайн-реєстр боржників – відкритий ресурс, яким може користуватися практично кожен.
Щоб дізнатися, чи “висить” на людині борг, досить лише ввести в реєстр її ім’я і прізвище.
Очікується, що потенційними користувачами реєстру стануть ті, хто приймає рішення щодо співпраці з приватними громадянами або юридичними особами – банки, інші кредитні компанії, забудовники (при продажу квартири в розстрочку), страхові компанії, будь-які контрагенти по бізнесу і навіть власники квартир, що здаються в оренду.
Інформація може використовуватися, припустімо, HR відділами як додаткове джерело даних, що дозволяють судити про якість потенційного претендента на посаду.
“Ще одна типова ситуація, працівник шукає роботу. Заходить до реєстру боржників роботодавців і дивиться. Якщо роботодавець часто затримував виплати зарплати, або взагалі не заплатив. Чи буде такий працівник відправляти в цю компанію своє резюме? Не думаю”, – зазначив юридичний радник В’ячеслав Гончаров.
Ще одна категорія активних користувачів нового реєстру – нотаріуси та реєстратори. Людина не зможе провести перереєстрацію нерухомості, якщо по ній є комунальні борги.
“У разі наявності інформації про боржника в реєстрі, нотаріус повинен відмовити в проведенні відповідної дії (посвідчення продажу нерухомого майна, або ж частини в статутному капіталі компанії). При цьому, правда, детального порядку здійснення дій нотаріусами немає, як і сформованої практики застосування норм закону”, – розповів адвокат Володимир Єніч.
Як зазначив керуючий партнер юридичної фірми Гліб Сегіда, даний реєстр стане хорошим відкритим інструментом для перевірки платоспроможності приватної або юридичної особи, її можливостей і бажання виконувати взяті на себе фінансові зобов’язання.
Важливо відзначити, що дані будуть вноситися до реєстру виконавцем після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження за рішенням суду або інших органів. А це, як мінімум, за 3 місяці несплати по боргу.
“До реєстру потраплять боржники, які мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців. Як правило, банк подає до суду через 3-6 місяців після зупинки платежів”, – зазначив Сегіда.
Тому в зону ризику потрапляють ті, хто вже тривалий час не сплачує борги.
Реєстр комунальних боржників також допоможе убезпечити людину, яка хоче здати/зняти житлову або комерційну нерухомість. Наприклад, якщо з’ясується, що на приватній особі або фірмі значиться борг, зрозуміло, що потрібно добре подумати, чи варто з ними зв’язуватися.
“Даний реєстр боржників буде корисний при укладанні угод, оренді квартири і т.д. Адже якщо, припустімо, людина заборгувала величезну суму грошей, де гарантія, що при укладанні угоди з вами вона і вам виплатить”, – зауважив В’ячеслав Гончаров.
Тепер власнику квартири буде складно “повісити” борги по тій самій комуналці на орендаря, якщо той з якоїсь причини забув перевірити перед орендою житла старі платіжки.
Та й перед підписанням договору оренди можна буде перевірити, чи є у власника нерухомості заборгованість, адже часто саме орендар платить комуналку.
“В принципі, і до запуску реєстру можна було перевірити нерухомість на наявність боргів, подивившись рахунки за ту саму квартиру. Як правило, заборгованості не приховують, а навпаки, якщо такі є, власник може домовитися з орендарем, щоб той погасив борг, наприклад, в рахунок майбутньої знижки за оренду. Але якщо цей факт все ж приховають, то ріелтори можуть за допомогою реєстру це з’ясувати і порадити тій чи іншій стороні добре обміркувати, чи укладати угоду”, – зазначив київський ріелтор Олександр Гришко.
Щодо комерційної нерухомості ситуація зміниться не настільки радикально. Адже у тих же торгових центрах є юристи, які і так мають можливість перевірити потенційних орендарів.
Але є один нюанс – в реєстрі комунальних боргів будуть дані тільки за провадженнями, розпочатими після його запуску.
“Тобто, за старими боргами інформації в ньому ви не знайдете”, – зазначив Гліб Сегіда. Реєстр знаходиться в стадії наповнення та точно не буде містити повну і вичерпну інформацію про боржників, і не зможе бути “останньою інстанцією” при зборі даних про наявність боргів.
“Даний ресурс має чимало недоліків, проте саме починання виглядає цілком здоровим, якщо говорити про роботу на перспективу у сфері забезпечення виконання зобов’язань боржниками”, – зазначив Володимир Єніч.
…
читати
До кінця року українців хочуть зобов’язати платити пеню та проводити аудити.
“На пленарному тижні будемо просити один день енергоефективності в Раді”, – заявив віце-прем’єр Зубко. Вже найближчим часом Рада має прийняти кілька важливих законопроектів, серед яких “Про енергетичну ефективність будівель” та нова редакція закону “Про житлово-комунальні послуги”.
Згідно з першим документом, усі об’єкти будівництва і вже зведені будівлі повинні пройти аудит енергетичної ефективності власним коштом. Якщо енергоаудит будуть проводити в житловій багатоповерхівці, платити доведеться всім власникам квартир.
Як зазначають експерти, в середньому аудит типової багатоповерхівки може обійтися в 5-12 тисяч гривень. Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовує енергоаудитора. Наприклад, сім’ї, яка живе в будинку на сто квартир, за аудит доведеться заплатити від 50 до 120 гривень.
Приблизна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок:
до 100 квартир – 9,5 тис. гривень
до 300 квартир – 12 тис. гривень
до 350 квартир – 13 тис. гривень
“Цей закон зобов’язальний. Ми всі повинні розуміти, що цей закон встановлює вимоги до кожної будівлі проводити енергетичний аудит і мати сертифікат енергетичної ефективності за певних обставин. Більше того, закон зобов’язує власників житла проводити технічний огляд систем кондиціонування та водопостачання, це стосується систем, які мають велику потужність”, – зазначає співавтор законопроекту Альона Бабак.
Також в новій редакції закону “Про житлово-комунальні послуги” вводиться поняття “управитель” ОСББ, крім того, в документі є, як зазначає Альона Бабак, спірний момент – українців з боргами за комуналку планують зобов’язати платити пеню.
“У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплачувати пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожний день прострочення від суми боргу”, – йдеться в законопроекті. Так, за рік борг може зрости на 36,5%. Максимальна пеня не може становити більше 100% від суми боргу. Пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Так, якщо прострочити платіжку на 10 днів, доведеться заплатити всього на 1% більше.
…
читати
Насторожити повинні пропозиції, в яких від здобувача чекають комунікабельності, не вказують зарплатну вилку або обіцяють після зарахування в штат підвищення зарплати від 40%. Поганий знак, якщо в компанії, яка не є режимним об’єктом, встановлені турнікети, а на робочих місцях немає фото і кімнатних квітів.
1. Випробувальний період вимірюється часом
Так, термін перед оформленням в штат не може (за трудовим законодавством) перевищувати трьох місяців. Але сам по собі час не може бути формою перевірки компетентності. Тому роботодавець повинен чітко визначити обсяг і суть завдань не в цілому по вашій посаді, а ті, при виконанні яких ви будете зараховані в штат, і при цьому не тягнути з зарахуванням протягом передбачених трьох місяців.
Наприклад: «Як тільки навчитеся корпоративній програмі і здасте під ключ такий-то проект — хоч через місяць беремо в штат». Інакше перед вами роботодавець, який не цінує професіоналів, сам толком не знає, чого хоче, і згодом у своїх вимогах буде так само неконкретним і непослідовним. А яке це — працювати під керівництвом любителя «сім п’ятниць на тижні», зрозуміло і без пояснень.
2. Не вказує зарплатну вилку
Безумовно, оплата праці залежить від компетентності та досвідченості співробітника і її розмір, як правило, обумовлюється при співбесіді або після виконання претендентом тестового завдання. Але зарплатна вилка на посаду в оголошенні бути повинна. Інакше ви маєте справу з фінансово неспроможним роботодавцем і таким, який потім гратиме з вами в кішки-мишки: як в питанні підвищення з/п, її своєчасної виплати, преміювання за додаткові досягнення, так і в обсязі та суті вашої роботи. Також вилку не вказує роботодавець, що веде сіру або чорну бухгалтерію.
3. Пропонує зарплату, де більш ніж 30% — премія
Все більше компаній сьогодні стимулюють працівників преміями і бонусами. Але не погоджуйтеся на роботу, де ваша зарплата буде складатися з премії більш ніж 30% — можете згодом місяцями отримувати лише 70% від очікуваної зарплати. Адже премію потім роботодавець може не платити — «фірма вже цілий квартал в збиток», «ви недостатньо добре працювали», «я вас штрафую за три запізнення» — і завжди буде правий.
Адже перевірити прибутковість компанії, довести свою правоту вам буде складно, зате роботодавцю позбавити вас премії буде не тільки просто, але й не протизаконно: премія — це не оклад, який вам повинні платити в обов’язковому порядку, а добра воля роботодавця.
4. Обіцяє при зарахування в штат з/п вищу на 40% і більшу від «випробувальної»
Компетентний і адекватний роботодавець ще на етапі співбесід претендентів в змозі відібрати максимально відповідного своїм вимогам. А значить, йому не потрібно істотно занижувати з/п претенденту, достатньо залишити люфт для мотивації, і за законами цивілізованого трудового ринку він становить до 40%.
5. У нього немає співробітників в інтернет-спільнотах для професіоналів
Чим більше співробітників компанії зареєстровано на сервісах для професіоналів, тим вища перспективність роботодавця — значить, він створив такі умови, що у нього зібралася команда людей, що прагнуть побудувати кар’єру. Зокрема, на ресурсі LinkedIn (єдиний безкоштовний в Україні для всіх його учасників).
Крім того, зв’язавшись зі співробітниками роботодавця, ви можете спробувати розпитати їх про всі підводні камені в цій компанії. І вже точно про це можете дізнатися у колишніх працівників (нинішні, звісно, можуть і побоятися з вами бути відвертими): наприклад, платять вчасно зарплату, чи можливо ходити на лікарняні і відпочивати в повноцінній відпустці (а не брати її частково) і т. п.
Шукайте тих, хто звільнився не більше ніж три місяці тому — за цей час не встигає притупитися образа (якщо вони пішли тому, що умови роботи були нездоровими). І навіть якщо ви не почуєте «особливих скарг», врахуйте: чим більше «колишніх», тим гірший роботодавець. Це ознака великої плинності, а отже, в фірмі є проблеми, які змушують людей змінювати робоче місце.
6. Вимагає від претендента «стресостійкості» і «комунікабельності»
На перший погляд, «стресостійкість» і «комунікабельність» у вимогах до кандидатів — стандартний набір якостей. Але, по-перше, такі формулювання вже «заїжджені», а це говорить про консерватизм роботодавця. По-друге, необхідність мати «комунікабельність» може вказувати на нездорову атмосферу в колективі або на начальника-самодура, до якого постійно потрібно буде думати, на якій козі під’їхати». Необхідність же в стресостійкості може бути викликана постійно і різко мінливими посадовими обов’язками або тим, що в майбутньому вас будуть навантажувати дедалі більшими обсягами роботи.
7. Не пропонує компенсаційний пакет
Бонуси, підвищення з/п співробітників і посади може дозволити собі тільки керівник компанії, яка динамічно розвивається. А посилення позицій роботодавця на ринку і його прибутковість безпосередньо залежать від наявності командного духу в колективі, досягнення працівниками все більших результатів, підвищення їхньої кваліфікації. Що в свою чергу неможливо без постійного їх навчання та підтримки їхнього здоров’я. Тому відсутність курсів, тренінгів і корпоративного медичного обслуговування має насторожити: про майбутнє в компанії не думають.
8. Встановив електронну пропускну систему
Якщо тільки ваш майбутній офіс не режимний об’єкт, то наявність турнікетів — це не просто данина моді: у роботодавця завжди буде можливість при необхідності оштрафувати вас або звільнити, пославшись на «порушення трудової дисципліни». І формально він правий, навіть якщо ваша діяльність не завжди фізично прив’язана до офісу: у роботодавця буде документальне підтвердження вашої відсутності на робочому місці, а у вас доказів того, що ви в цей час вирішували робочі питання, може і не бути.
9. У його офісі немає квітів і особистих речей співробітників
Відсутність особистих фото співробітників, дрібничок і вазонів, а також інтер’єрна стерильність на робочому місці самого керівника або його представника повинні насторожити — у компанії немає місця нічому, крім роботи. І або корпоративна культура апріорі вимагає викреслювання інших аспектів життя, або формат і ритм праці в компанії такий, що людям просто ніколи ні про що думати, крім самої роботи.
Зверніть також увагу на велику кількість порожніх місць — це може говорити про велику плинність кадрів або про нещодавнє скорочення, що, в свою чергу, вказує на некомфортні умови роботи або неплатоспроможність роботодавця.
10. Не має «Керівництва для співробітників»
Тривожний сигнал — відсутність документу, що регулює питання, що не входять у посадові обов’язки, а відносяться до корпоративної культури. Наявність «Керівництва» говорить про людяність роботодавця і робить життя в офісі більш прозорим і комфортним.
Наприклад, вранці всі збираються на тренінг «Гарного настрою»; рішення про премії приймається шляхом загального голосування; якщо між співробітниками робочий конфлікт, то він вирішується на нараді; історії успіхів співробітників публікуються на внутрішньому сайті; на день народження працівник заохочується додатковим бонусом; за успішне закінчення проекту — квиток від компанії в театр/на концерт і т. п.
…
читати
У списку одержувачів чотирьох сотень предметів вогнепальної зброї, які в 2014-2015 роках роздав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, є і банкіри.
Глава Нацбанку (з лютого 2014 року по червень 2015 року) Степан Кубів отримав 28 березня 2014 року український пістолет “Форт 17-05” (№ 110183, калібр 9 мм), а глава НБУ (з червня 2015 року) Валерія Гонтарєва отримала пістолет “Форт 9” (№ 110014, калібр 9 мм) 7 жовтня 2010 року.
Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний отримував нагородну зброю двічі: 26 травня 2014 року отримав пістолет “Форт-17” (№ 100088, калібр 9 мм), а 21 серпня 2014 року – пістолет Glock 26” (№ CLH-520, калібр 9 мм). А його радник Ігор Бовт отримав 20 листопада 2014 року пістолет “Форт 21-03” (№140036, калібр 9 мм).
Перший заступник голови ради директорів Дельта Банку Євген Березовський 28 жовтня 2014 року отримав пістолет “Taurus РТ 917” (№ TFO 48190, калібр 9×19 мм).
Нагородну зброю отримували представники сфери державних фінансів.
Міністр фінансів Наталія Яресько отримала 28 квітня 2015 року пістолет “Форт 9” (№ 110030, калібр 9 мм), перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський 5 листопада 2915 року отримав пістолет “Форт-17” (№ 140567, калібр 9 мм), голова підкомітету з питань бюджету Верховної Ради Павло Унгурян 4 червня 2015 року отримав пістолет Sig Sauer Р226 ЇЇ Е2” (№ UU 743053, калібр 9×19 мм), глава Держслужби фінансового моніторингу Ігор Черкаський 7 жовтня 2014 року отримав пістолет “Taurus РТ 24/7 G2”.
Нинішній глава ДФС Роман Насиров ще під час депутатства отримав 23 червня 2015 року пістолет Glock 19” (№ YHA 420, калібр 9×19 мм), а його перший заступник Сергій Білан отримав 23 червня 2015 року пістолет Glock 17”.
…
читати
Верховна Рада України в четвер планує розглянути законопроект про Конституційний суд, питання децентралізації і кошторис парламенту, заявляє голова Верховної Ради Андрій Парубій.
“Ми плануємо в четвер розглянути законопроект про Конституційний суд і питання децентралізації”, – сказав Парубій на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту в понеділок у Києві.
Спікер також зазначив, що парламент повинен розглянути і ухвалити кошторис Верховної Ради на 2017 рік.
“Я просив би, щоб це питання, яке є у всіх фракціях і комітетах, на цьому тижні розглянули і обов’язково вийшли щодо нього на рішення, щодо кошторису Верховної Ради”, – сказав Парубій.
Раніше повідомлялося, що народні депутати – члени Ради з питань судової реформи – внесли на розгляд Верховної Ради проект закону № 5336-1 “Про Конституційний суд України”.
Законопроект імплементує зміни до Конституції в частині правосуддя, які набрали чинності з 30 вересня 2016 року, про порядок організації і діяльності КСУ, статус суддів Конституційного Суду, встановлює норми щодо підстав та порядку звернення до Суду, процедури розгляду ним справ та виконання рішень суду.
…
читати
Національний банк України знизив офіційний курс гривні щодо долара США на 41 копійку – до 27,66 гривні за долар.
Офіційний курс гривні до євро складає 29,49.
У попередній торговельний день НБУ послабив офіційний курс гривні на 14 копійок.
У Нацбанку зниження курсу гривні пояснюють традиційним для перших місяців року сезонним спадом ділової активності, який, зокрема, полягає в дещо меншому надходженні виручки від експорту врожаю агрокультур – основного джерела валюти в осінні місяці.
your ad hereчитати
Зниження курсу гривні пов’язане з традиційним для перших місяців року сезонним спадом ділової активності, який, зокрема, полягає в дещо меншому надходженні виручки від експорту врожаю агрокультур – основного джерела валюти в осінні місяці, пояснив ситуацію на ринку заступник голови Нацбанку України Олег Чурій.
«За таких умов Національний банк готовий виходити на ринок із валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань і має достатньо інструментів для цього», – цитує слова Чурія прес-служба НБУ 13 січня.
З цією метою Нацбанк оголосив про проведення 13 січня аукціону з продажу іноземної валюти в обсязі до 100 мільйонів доларів.
Встановлений на 13 січня офіційний курс гривні до долара складає 27,25.
Наприкінці грудня минулого року у Нацбанку пояснювали, що надмірний попит на іноземну валюту на міжбанківському ринку пов’язаний з різдвяними вихідними в США та Європі і зростанням попиту на валюту на тлі отримання компаніями-експортерами відшкодування ПДВ.
НБУ з метою згладжування надмірного зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку вже оголошував аукціон із продажу до 100 мільйонів доларів.
…
читати